Hiçbir şey erkeklerin suçu değildi...

Hani bazen size söylüyorum ya, bütün bu ataerkil, kadının cinsel obje gibi görüldüğü, taciz edildiği toplum yine kadınların suçu diye. Aslında toplumdaki kadın-erkek eşitsizliğinde bu raddeye gelinmesi bugün o "eşit değiliz" diye ağlayan ama hala aynı hatalara devam eden kadınların suçu.
Kadınlar, ilk çağlardan beri güce sahip olamayacaklarını bildikleri için gücü yönetebilme stratejisini geliştirmiş bir zekaya sahipti. Erkekse bu karmaşık planları geliştiren kadınların karşısında "yiyek, içek, şuraya da sıçak, şunu saçından tutup sikek, aslan avlayak, napak inanak mı?" diye gezinen arrrmut gibi bir canlıydı. (Aslında çoğu hala da öyle ehehe...)

Şimdi gelelim kadınların bunu nasıl yaptıklarına; Kadınların bitmek bilmez yarışma ve kazanma hırsı, kıskançlık psikolojisi, kompleksli yapısı ve zaman zaman da güçsüzlük korkusu onları, kafalarını daha çok çalıştırmaya itmiş, östrojenin en az LSD kadar renkli dünyasını günümüze kadar taşımalarını sağlamıştır. Bunu başarmaları ise toplum içindeki yetiştirici rolleri, yani anne olmaları sayesinde olmuştur. Yani bütün bu özellikler kadın yerine erkekte olsaydı bu plan işlemez, elimizde patlardı. Çünkü bizim bu planı zihinlerine alttan alta enjekte edebileceğimiz, yetiştiriciliğini üstlendiğimiz çocuklar doğurmuyoruz.

Kız çocuk sahibi her kadın çocuğuna bu stratejiyi öğretir. Bunu ne farkında olarak, ne de belli ederek yapar. Bu öğreti neredeyse tamamen subliminal şekilde verilen uzun bir süreçtir. Kız çocuk artık ergenlikten çıkıp yetişkin olduğunda annesinin davranışlarına çok yakın davranışlar sergilemekte ve döngünün devamlılığını sağlamaktadır. Kız çocuğunun bu öğretiyi yüzde doksan kabul etmesinin sebebi ise -Freud amcam sağolsun, bizi bu günlere getirdi- babasına karşı sahip olduğu oedipus kompleksi ve annesinin babasına sahipmiş gibi gözükmesi yüzündendir. Bu dediğimi Freud'a yabancı olmayan arkadaşlar iyi anlayacaktır. Annelerinden uzak, babalarıyla büyüyen çoğu kız çocuğunun daha maskülen tavırlar sergilemesi bu teorinin ispatı konumuna yerleştirilebilir.

Şimdi kadınların birbirleri arasındaki güce ve güçlüye sahip olma yarışının sonuçlarını bir örnekle görelim. Belki başka alanlarda, başka sıfatlarla, başka örnekler de olur ilerleyen zamanlarda. Ama şimdilik tek bir örnekle gözlemleyelim.

"Dünyanın en eski mesleği" denilen orospuluk, erkekler yüzünden, erkek egemen toplum sayesinde falan ortaya çıktı zanneden arkadaşlar için "yha iğrenç herkesin girdiği yere nasıl giriyosunuss yhaaa" şeklinde yorumlanır.

Fakat gerçek nedir? Gerçek, taa eski çağlarda kadınların erkeklerden daha zeki olduklarını keşfetmeye başladıkları dönemlerde onların gücünden, tıpkı bir atın ya da devenin gücünden yararlanır gibi yararlanmak için onları cinsellikle kandırması, ayartma yöntemini bulmaları ve başarılı olunca da bu yöntemi yaymalarıdır. Tabii bir de seksten aldığı hazzı saçma sapan bir histeriye değişmeyen, akıllıdan ziyade mantıklı kadınlar vardır ve onlar da bir süre sonra seks yapmak isteyen, gittikçe abazanlaşan ama bir yandan da gerizekalı yerine koyulduğunu farkeden erkeklerin dikkatini celbederler. Artık sadece seks için kadınların emirleriyle yaşamak istemeyen erkek grubu önceleri bu seks karşılığında aslında hiçbir şey istemeyen, zevk sahibi kadınları ödüllendirmek için değerli şeyler vermeye başlarlar. Bu kez emrivaki kezban neanderthaller, toplanıp erkekleri haz için sevişen kadınlardan caydırmak amacıyla onları kötülemeye, orospu şeklinde isimlendirmeye başlamıştır. Bu sayede bir yandan da tek eşli yaşamın temelleri atılmış, kadınlar kuvvet sembolü bir forklift muamelesi yaptıkları erkeklerini başka kadınlara kaptırmamak için yarışmaya başlamışlardır. Orospuluksa ilerleyen zamanlarda bir kazanç kapısı haline gelmiş, kolay ve zevkli yoldan kazanmak isteyen kadınların tercihi olmuştur. Orospuluğun bugünkü zorluğa ulaşması Ortaçağ'dan sonra gerçekleşmeye başlamıştır.

İşte dünyanın en eski mesleğinin en olası hikayesi. Aynı zamanda bugünkü "aaiiyy phen aşhık olmadan sefişemem yhaaa" diyen beyinsiz kızların ve sırf bir başkası girmedi diye bakire biriyle evlenmek isteyen erkeklerin doğuşuna da yataklık etmiştir.

Yani kısaca; Hiçbir şey erkeklerin suçu değildi...